گروه کامپیوتر فنی و حرفه ای شهرستانهای استان تهران

هر که دنیا خواهد ،دانش آموزد و هر که آخرت خواهد در عمل کوشد. (ابن سینا)

 

گروههای آموزشی در نظر دارد برای پویایی ، ایجاد خلاقیت و ابتکار و شناسایی همکاران مستعد و فعال ، مسابقه ای را دو قسمت محصولات تلفن همراه و آزاد برگزار نماید . از همکاران علاقه مند در خواست می شود آثار خود با توجه به جدول زیر  را تا حداکثر تا 10 اردیبهشت به گروههای آموزشی ارسال و در صورت کم حجم بودن فایل به آدرس پست الکترونیکی  Eng_ahangari@yahoo.com    ارسال نمایند .
 
 
محصولات مرتبط با تلفن همراه
موضوع
قالب
تم موبایل با موضوع "نوروز و طبیعت"
SIS  و ..... که در گوشی های سونی اریکسون یا نوکیا جواب دهد
طراحی کلیپ راجع به" هفته مشاغل"
3gp , Mp4
زمینه ی ساده یا متحرک
Jpg  یا Gif
محتوای آموزشی راجع به "یک فصل از یک کتاب دلخواه درسی "
3gp یا Mp4  یا HTML
محتوای آموزشی آزاد
محتوای آموزشی در قالبهای دیگر
تم موبایل با موضوع دلخواه
هفته مشاغل  در قالبهای دیگر
پیشنهاد ها ی سازنده مرتبط با آموزش
کلیپ با موضوع دلخواه
و غیره
 
  • لطفاً آثار خود را با کیفیت مناسب ارسال فرمایید که انشاء الله بتوان بعداً از آن در کاربرد های مربوطه استفاده نمود . ضمناً آثار مربوط به تلفن همراه امتیاز بالاتری خواهد داشت
 
  • لطفا اگر در طراحی فایلهای خود از نرم افزار هایی مثل فتوشاپ ، فلش ، Them Creator  ، Ulead و غیره استفاده کرده اید ، فایل اولیه را که در آن لایه ها ، دستورالعملها و.......... موجود می باشد به همراه آثار Export   شده (خروجی) ارسال فرمایید .
 
  • در صورت امکان یک سند از مراحلی را که برای طراحی اثر داشته اید ، به شکل خلاصه و در قالب Word 2007  یا 2003 همراه اثر ارسال فرمایید .
 
انشاء الله از آثار رسیده نمایشگاهی به شکل مجازی در وبلاگ سازمان یا در وبلاگی مختص به نمایش آثار با نام فرستنده به عمل آمده و از بهترین آثار در هفته ی معلم تجلیل به عمل خواهد آمد.
 
گروه کامپیوتر – اداره کل شهرستانهای استان تهران
 
 

 

نویسنده: سرگروه کامپیوتر فنی و حرفه ای - آجورلو ׀ تاریخ: یک شنبه 21 فروردين 1390برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

 به این نتیجه رسیدم که
بچه ها اول میخوان بدونندلینوکس چه چیزهایی داره که ویندوز نداره و خصوصیاتش چیه و از کجاسر در اورده ولی تمایل زیادی به دونستن تاریخچه ندارند بیشترخصوصیات امروزشو میخواند

پیشنهاد میکنم اول در باره رایگان بودنش صحبت نکنید بله در باره ی چیزا ی جذاب تری صحبت کنید چون ما زیاد این فاکتور رو تو ایران با وجود نبودن قانون کپی رایت نمیتونیم مهم بدونیم یا لمس کنیم
بعد میخوان بدونند ایاکارایی که توی ویندوز میتونن کنند معادلش در لینوکس هست (بهتره یه لیست از کارای روزانه ای که به صورت میانگین این دانشجوهاتون با کامپیوتر انجام میدن رو برا خودتون لیست کنید و معادل برنامه ها و اون کارا رو در لینوکس مثال بزنید
حالا اگه دو مرحله بالا بتونه تحت تاثیرشون قرار بده و بخوان لینوکس روامتحان کنند احتمالا میخوان  بدونند که از کجا باید شروع و با چه لینوکسی و اصلا چرا این همه لینوکس هست و چه فرقی با هم دارند  و چه کسی میتونه کمکشون کنه (در صورت برخوردن به مشکل(
 
مزایای لینوکس نسبت به ویندوز
اگر پاسخ خود را در یک کلمه می خواهید باید بگویم که Linux هزار برابر بهتر است از Windows.
حتماً پیش خودتان می پرسید پس اگر لینوکس بهتره چرا بیش از هفتاد درصد کامپیوتر ها با ویندوز کار می کنند. دوست عزیز ، در ویندوز قابلیتی وجود دارد که از کل اطلاعات شما یک نسخه برای سازمان امنیتی دولت ایالات متحده امریکا گزارش می کند و این از سیاست های دولت این کشور است که از ویندور بسیار پشتیبانی کرده و تبلیغات وسیع در این زمینه کرده است تا بسیاری از مردم به این سمت سرازیر شوند. ممکن است در ابتدا پاسخ من را نپذیرید اما می توانید با آگاهی اندکی از زبان انگلیسی این مقاله را از اینجا بخوانید
 

تا کاملاً از این قضایا مطلع شوید. کمپانی ماکروسافت پس از فاش شدن این قضیه به جرم فراهم کردن ابزاری جهت سرقت اطلاعات محرمانه مردم متحمل پرداخت جریمه سنگینی نیز شد چرا که شاکیان از کشورهای خارجی بودند و اکنون هم بیم آن می رود که این کمپانی با در اختیار داشتن شیوه های فوق تخصصی برنامه نویسی در ورژن های جدید خود (ویستا) از این مسئله سود کلان می برد. اساساً لینوکس به همین دلایل در مقابل ویندوز ساخته شد که توجه همگان را جلب کند اما در مقابل عادت مردم شکست خورد.
اما بهتر است جدا از مسائل سیاسی-امنیتی به قابلیت هایی که لینوکس در مقابل ویندوز دارد بپردازیم که اصلاً زمین تا آسمان تفاوت بین این دو وجود دارد اما همانطور که گفته شد در حال حاضر در برابر عادت مردم شکست خورده است.

مزیت های لینوکس در مقابل ویندوز:

1) لینوکس مشکل ویروسی شدن ندارد. نه اینکه ویروسی برای لینوکس ساخته نشده باشد بلکه این به دلیل ایمنی بالای آن است و مانند ویندوز نیست که پس از نصب آن ضروری باشد یک
Antivirus یا Internet Security روی سیستم نصب شود. محیط ویندوز به مراتب مستعد تر برای دریافت و رشد ویروس است

2) در ویندوز به دلیل نصب نرم افزار ها و پاک کردن آن ها و همچنین تغییر و تحولات این چنینی سیستم از چیدمان خارج می شود برای همین است که سیستم دارای
Disk Defragmenter است که بتواند به چیدمان از هم پاشیده سر و سامانی دهد تا سرعت دسترسی به مطالب افزایش یابد ، اما در لینوکس یک سیستم خود چیدمانی تعبیه شده است که داده ها را روی دیسک می نویسد و سرعت فراخوانی اطلاعات به مراتب بیشتر خواهد بود.

3) در لینوکس هسته سیستم
Kernel Linux است و عملکرد جداگانه از محیط گرافیکی و نرم افزارها دارد در نتیجه هنگ کردن یک برنامه (Crashing) باعث هنگ کردن کل سیستم نمی شود در حالیکه در ویندوز به دلیل برخوردار بودن از سیستم یکپارچگی ، هنگ یک عامل مانند Internet Explorer ممکن است شما را حتی وادار به Restart کند. اما در لینوکس فقط کافیست همان برنامه ای که هنگ کرده Restart شود. این قابلیت در لینوکس تعبیه شده است.

4) هر بار که ویندوز جدید نصب می کنید لازم است کلی نرم افزارهای مورد نیاز خود را نصب کنید و همچنین همه سخت افزار های موجود در کامپیوتر خود را از طریق
Driver به ویندوز معرفی کنید در حالیکه لینوکس در خود قابلیتی دارد که تمامی سخت افزار ها را می شناسد و نیازی به Driver نیست. همچنین در لینوکس به صورت پیش فرض نرم افزارهای بسیار پیشرفته ای موجود است که در ویندوز چنین نیست. مثلاً در ویندوز به صورت پیش فرض برای تایپ کردن ، Notepad را در اختیار شما قرار داده است. آیا این نرم افزار برای رفع نیازی های Type کافیست؟ مثلاً شما برای باز کردن فایل های PDF در ویندوز نیاز به نصب نرم افزار Adobe Acrobat Reader دارید در حالیکه در لینوکس بدون نیاز به هیچ نرم افزاری می توانید اسناد PDF را به راحتی باز کنید. از هم اینها مهمتر این که لینوکس مانند ویندوز نیازی به نصب کردن ندارد.

5) لینوکس قابلیت خواندن بیش از 100 نوع از سیستم فایل ها را دارد در حالیکه ویندوز دو یا سه فایل سیستم آن هم از سیستم فایل های خودش را می خواند.

6) ویندوز فقط می تواند در پارتیشنی که
Primary است نصب شود اما لینوکس در پارتیشن های Logical نیز نصب می شود.

7) لینوکس را می توان بر روی یک تلفن همراه تا یک ابر کامپیوتر نصب نمود. لینوکس در راه اندازی برنامه های حساس یک هواپیما نیز کاربرد دارد.

8)
Bug های لینوکس به مراتب کمتر از ویندوز است و دلیل پایداری آن نیز همین است در حالیکه عمر مفید یک ویندوز حداکثر چهار پنج ماه است.

9) سیستم عامل لینوکس رایگان است اما سیستم عامل ویندوز نه تنها رایگان نیست بلکه گران است.

10) لینوکس را هم می توان از درون
CD بوت کرد و هم می تواند بر روی Hard نصب نمود اما ویندوز لزوماً نیاز به نصب دارد.

11) لینوکس در درون خود مجازی سازی یا
Built in دارد که به شما اجازه می دهد همزمان سیستم عامل های دیگری نیز داشته باشید.

12) در محیط لینوکس به شما بی شمار انتخاب گرفیکی تعلق می گیرد در حالیکه در ویندوز تنها با یک محیط گرافیکی روبرو هستید. به عبارت دیگر در لینوکس واسط های گرافیکی بی شمار هستند.

13) در ویندوز شما
Internet Explorer دارید اما در لینوکس Mozilla FireFox عمل Web Browsing را با سرعت 10 برابر انجام می دهد. همچنین شما می توانید از 101 عملکرد این برنامه نسبت به Internet Explorer برخوردار شوید.

14)
Pidgin و Kopete دو نرم افزار محبوب Chat در لینوکس هستند که به صورت رایگان در آن قرار دارند با همه Protocol ها سازگاری دارند.

15) برای راه اندازی
Media Center در لینوکس نیازی به نرم افزار نیست اما در ویندوز شما ملزم به نصب نرم افزارهای خاص دارید.

16) محیط
Desktop لینوکس سه بعدی است که کاربران در آن راحت تر می توانند کار کنند.

17) متنی که در لینوکس
Copy می کنید تا ساعت ها می توانید از آن در جاهای دیگر استفاده کنید. این کار توسط نرم افزار خاصی که به طور پیش فرض در Desktop شما قرار دارد میسر است.
18) در لینوکس قابلیتی وجود دارد که با یک تصویر نمادین کوچک به شما حجم هر فایل نشان داده می شود تا متوجه بشوید چقدر از فضای شما را اشغال کرده است.

20) لینوکس های
Server در خود My SQL و PostgreSQL که از ابزارهای قوی مدیریت داده ها هستند نصب دارد.

21) لینوکس از تکنولوژی
Cluster بندی استفاده می کند و قابلیت محاسبات فوق پیشرفته و سنگین را دارد برای همین است که در ابر کامپیوتر ها از لینوکس به جای ویندوز استفاده می شود.

21) فایل سیستم
NTFS در ویندوز حداکثر تا 16 TeraByte را پشتیبانی می کند در حالیکه لینوکس با فایل سیستم XFS تا یک میلیون TeraByte را Support می کند و همین است که باعث بالا بودن سرعت در لینوکس می شود. همچنین لینکس می تواند تا 1024 پردازنده در یک کامپیوتر را پشتیبانی کند که ویندوز از آن ناتوان است

 

گرد آورنده : ناجیه نوری قاسم آبادی

 

نویسنده: سرگروه کامپیوتر فنی و حرفه ای - آجورلو ׀ تاریخ: یک شنبه 21 فروردين 1390برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

نویسنده: سرگروه کامپیوتر فنی و حرفه ای - آجورلو ׀ تاریخ: یک شنبه 14 فروردين 1390برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

ضمن عرض سلام خسته نباشید خدمت همکاران گرامی 
به اطلاع می رسانیم که بانک سئوالات تالار گفتگوی علمی دبیرخانه افتتاح شده است. لطفا آدرس بانک سئوال را به هنرآموزان استان خود اطلاع رسانی کرده تا نمونه سئوالات داخلی برگزار شده را در زیرتالار بانک سئوال برای هر شاخه و رشته تحصیلی به طور جداگانه، جهت استفاده سایر همکاران قرار دهند. برای قرار دادن سئوالات نیز می توان از بعد از کلیک روی گزینه " موضوع جدید" ، از قسمت "فایل های پیوست"، فایل یا فایل های مربوطه را آپلود نمائید. در صورت وجود هر گونه سئوال یا مشکل با ایمیل دبیرخانه در ارتباط باشید.
جهت ورود به هر زیر تالار می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:


شاخه فنی حرفه ایشاخه کاردانش

بانک سئوالات رشته طراحی صفحات وب وزارت ارشاد
بانک سئوالات رشته تولید چند رسانه ای وزارت ارشاد
بانک سئوالات رشته تصویرسازی وزارت ارشاد
بانک سئوالات رشته طراحی صفحات وب وزارت کار
بانک سئوالات رشته تولید چند رسانه ای وزارت کار
بانک سئوالات رشته تصویرسازی وزارت کار
بانک سئوالات رشته برنامه نویس پایگاه داده وزارت کار
بانک سئوالات رایانه کار مقدماتی
بانک سئوالات رایانه کار پیشرفته
بانک سئوالات کاربر رایانه
بانک سئوالات طراح امور گرافیکی با رایانه
بانک سئوالات کاربر نرم افزار اداری
صمیمانه از همکاری شما سپاسگزاریم

              با تشکر   
دبیرخانه کشوری کامپیوتر     

نویسنده: سرگروه کامپیوتر فنی و حرفه ای - آجورلو ׀ تاریخ: یک شنبه 14 فروردين 1390برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

با توجه به بحث های پیش آمده در مورد نحوه برگزاری آزمون عملی دروس شبکه و بانک اطلاعاتی فنی حرفه ای موارد زیر به استحضار می رسد
نوع و نحوه برگزاری آزمون عملی این دروس هنوز مشخص نگردیده است، ولیکن با توجه به پیگیری های بعمل آمده یکی از گزینه های زیر در امتحانات امسال لحاظ خواهد شد.
1- برگزاری نهایی امتحانات  تئوری وعملی این دو درس و اعمال این دو نمره بر طبق میزان ارزش هر یک در کارنامه
2- برگزاری امتحان نهایی تئوری از قسمت های مشخص شده کتاب ها و لحاظ کردن فقط این نمره در کارنامه بدون لحاظ کردن نمره عملی
3- برگزاری امتحان نهایی تئوری از قسمت های مشخص شده کتاب ها و  برگزاری امتحان عملی  توسط خود  هنر آموزان و اعمال این دو نمره بر طبق میزان ارزش هر یک در کارنامه
 بمحض قطعی شدن نحوه برگزاری آزمون اطلاع رسانی خواهد شد.
 

  با تشکر
دبیرخانه کشوری کامپیوتر

نویسنده: سرگروه کامپیوتر فنی و حرفه ای - آجورلو ׀ تاریخ: یک شنبه 14 فروردين 1390برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

CopyRight| 2009 , computergroup.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com